Вртић “Мики” на “Мамут фесту”

Разноврстан програм уз изложбе и велики број едукативних и креативних радионица намењених најмлађима, обележио је 12. манифестацију „Мамут фест“ у којој су учествовала и деца предшколског узраста. У дворишту музеја током два дана, од 5. до 7. септембра, малишани су показали креативност и одлично познавање историјата кикиндског мамута, популарно названог Кика.

У многобројним радионицама домаћег и неколико гостујућих музеја (Ријека и Русе у Бугарској), деца припремно-предшколске групе вртића „Мики“ дала су свој креативни допринос великим цртежом мамутице Кике. Билаје ово лепа прилика да малишани науче нешто ново и о другим државама и градовима.

Део овогодишње манифестације обележили су и гости из Удружења у Осијеку који су са кикиндским предшколцима направили џиновског мамута од сламе, који је красио двориште музеја и током традиционалне манифестације „Дани лудаје“.