Карневал предшколаца најлепши део “Дана лудаје”

Карневал предшколаца, по многима најлепши део манифестације „Дани лудаје“, и ове године привукао је велику пажњу посетилаца који су похрлили у престоницу бундеве на северу Баната. Захваљујући креативности и машти малишана, васпитача и родитеља, сваке године с почетка јесени, централним улицама и градским тргом продефилује дуга карневалска поворка деце прерушене у разнобојне костиме направљене од првих весника јесени. Да машти нема краја, показали су и на 33. „Данима лудаје“. Њих око 500, 21. септембра, сада већ зналачки и уз звуке добошара, најавили су својеврсни празник краљице банатских поља-лудаје. Ове године, као добри домаћини, угостили су вршњаке из вртића “Десанка Максимовић” из Житишта. Био је ово догађај за памћење, а до следеће манифестације остају нам успомене и фотографије којима се радо враћамо.