Предшколци трчали за срећније детињство

У „Трци за срећније детињство“, најмасовнијој спортској и хуманитарној манифестацији у Кикинди, малишани из предшколске установе били су међу укупно 4.000 учесника, школараца, просветних радника, мамама са бебама у колицима и других грађана. Учествовале су две припремно-предшколске групе из вртића „Плави чуперак“, као и хор „Чуперак“. Уз изведбу химне трке „Ми трчимо“, предшколци су наступили и са две ритмичке игре. Под слоганом „Имамо циљ, дођи на старт“, путем Светосавске улице, предшколци су дали свој хумани допринос. Сав приход од продатих стартних бројева и учешћа донатора ове године намењен је школама и Предшколској установи „Драгољуб Удицки“, једном речју-деци. „Трка за срећније детињство“ одржана је под покровитељством Града Кикинде, а генерални спонзор манифестације је фирма „Кикинда Grindex“, док су промотери из истоименог рукометног клуба.