Стечена нова знања на “Дану јавних служби”

Јубиларни 10. „Дан јавних служби-Дан хероја“ посетила су деца из свих вртића предшколске установе. За малишане из сесоких вртића, Градска управа обезбедила је бесплатан превоз, због чега је кикиндски трг 3. октобра био препун предшколаца. Била је ово својеврсна прилика да се  ближе упознају и науче чиме се тачно баве полицајци, ватрогасци, саобраћајци, лекари, комуналци, возачи аутобуса, али и да седну у неко од возила јавних служби.

Унутрашњост полицијских возила и разгледање опреме највише је привукло дечију пажњу, а ништа мања заинтересованост није владала за кола Хитне помоћи, аутобусе, багере и камионе. Лепо време послужило је деци да нешто науче и забаве се, а касније да са њиховим васпитачима сумирају утиске и стечено знање.